Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu

Niedźwiedź 21a, 32-090 Słomniki

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Rok 2016/2017

Rok 2016/2017

DZIEŃ OTWARTYCH REMIZ
OSP NIEDZWIEDŹ 

W piątek 9 czerwca odbył się Dzień Otwartych Remiz zorganizowany przez Strażaków z OSP w Niedźwiedziu. Była to okazja do zobaczenia z bliska stroju strażaka, wozu strażackiego oraz jego wyposażenia.  W tym roku za sprawą żołnierzy z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach  można było zobczyć Wojskowy Wóz Straży Pożarnej. Na stadionie LKS w Niedźwiedziu zgromadzili się uczniowie z kilku Szkół: w Waganowicach, Słomnikach, Kacicach czy Smrokowa. Na zakończenie na wszystkie  dzieci w tym  z naszego Przedszkola, Zerówki i klas I-III czekał słodki poczęstunek, naklejka z napisem OSP w Niedźwiedziu oraz prezent skarbonka-strażak.

Dziękujemy za mile spędzony czas:)

 

 

7 czerwca odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Krakowskiej.

Koncert nosił tytuł "Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

Oprócz pięknej muzyki mieliśmy okazję zobaczyć zjawiskowe stroje.

 

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI

 PATRONA SZKOŁY TADEUSZA KOŚCIUSZKI

ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY PRZEZ PANIĄ GABRIELĘ BLAROWSKĄ

Konkurs składał się z 2 etapów:

28 maja etap pierwszy pisemny - 11 drużyn z klas VI  SP do III Gimnazjum

1 czerwca etap drugi ustny - zakwalifikowano 7 drużyn.

Wyniki:

1 miejsce klasa I Gimnazjum

2 miejsce klasa III Gimnazjum

3 miejsce klasa II Gimnazjum

KONKURS PLASTYCZNY
Kategoria portret Tadusza Kościuszki dla klas  I-III :
1 Miejsce- Maja Natkaniec Ia i Aleksandra Rybińska IIIa
 2- Maja Strona Ib i Kacper Bądkowski IIIa
3- Emilia Fiutowska Ib i Weronika Sroka Ia.

 

Kategoria komiks:
1- Dawid Rybiński IVb
2- Ewa Gajdek IVa
 3- Nikodem Wiśniewski IVb.

DZIEŃ DZIECKA

 1 czerwca w naszej szkole odbyły sie zawody sportowe dla klas 

 4-6 SP-I-IIIG.  Reprezentacje poszczególnych klas zmierzyły się z różnymi

konkurencjami takimi jak : 

rzut do kosza, skok w dal, sztafeta czy skakanie na skakance.

Zwycięzcy:

Szkoła Podstawowa-Klasa VIa

Gimnazjum-Klasa II 

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

Uczniowie klasy VI b pod opieką Pani Zofii Węgrzyniak- nauczyciela przyrody przygotowali przedstawienie dla przedszkolaków i zerówkowiczów dotyczące ochrony środowiska. Z uwzględnieniem  segregacji odpadów. Nasi najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie kolory pojemników, do których wyrzucamy śmieci. Klasa VI b w obrazowy sposób zilustrowała tak ważny w dzisiejszych czasach. Oprócz przedstawienia pojawiły się piosenki tematycznie związane z tematem. Na koniec odbył się konkurs sprawdzajacy wiedzę. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki i medale "Ekologicznego przedszkolaka". Akcja została przyjęta z entuzjazmem. Gratulujemy pomysłu:)

 

DZIEŃ MAMY W ZERÓWCE

Jak co roku nasi najmłodsi zaprosili do szkoły swoje ukochane mamy. Razem z wychowawczynią Panią Grażyną Gradzik przygotowali piękne wiersze oraz piosenki poświęcone wszystkim zgromadzonym gościom. Zerówkowicze zaprezentowali się równieź tanecznie pod okiem instruktora Pana Piotra Nawary. Mamy doceniły ogrom pracy swoich dzieci nie szczędząc braw oraz zapraszając na słodki poczęstunek.

  

LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

25 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski, którego organizatorką była p. Iwona Włodarczyk. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie tekstu, prawidłowa wymowa, dykcja, interpretacja wybranego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa wraz z Panem dyrektorem Robertem Poganem wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców: 

Szkoła Podstawowa: 

I miejsce – Karolina Tynor kl. VIa, Amelia Gęgotek kl. VI b; 

II miejsce – Aleksandra Rusek kl. VI a; 

III miejsce – Maciej Bentkowski kl. VI b; 

Gimnazjum: 

I miejsce – Natalia Cupiał kl. II; 

II miejsce – Natalia Stanek kl. II; 

III miejsce – Gabriela Bugaj kl. II. 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

  

22 maja uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę na Konkursie recytatorskim w Waganowicach.

 Wiersze dotyczyły ważnych, zbliżających się Dni: Mamy i Taty.

Każdy z uczestników w wielkim zaangażowaniem deklamował przygotowane teksty. 

 Uczniowie zostali przyjęci brawami oraz nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. 

Gratulacje dla wszystkich uczestników a szczególnie dla naszej  uczennicy

Natalii Wiklik z klasy II a, która zdobyła w konkursie wyróżnienie.

Reprezentacja poszczególnych klas:

1a-Bartosz Brus

1b-Emilia Fiutowska

2a-Natalia Wiklik

2b-Martyna Szemraj

3a-Maja Gugulska

3b-Marta KIczmal

MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY 

Zespół Szkół w Niedźwiedziu był gospodarzem tegorocznych okręgowych zawodów pierwszej pomocy organizowanych przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK. Mistrzostwa odbyły się 17 maja, a udział w nim wzięło dziesięć najlepszych drużyn z powiatu krakowskiego. Byli to reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krzeszowic, Skawiny, Skały, Czernichowa, Giebułtowa, Mogilan, Niedźwiedzia, Słomnik, Naramy i Zielonek. Środki na organizację imprezy przekazało starostwo powiatowe w Krakowie.

Uroczystość otworzył dyrektor Zespołu Szkół Robert Pogan wraz z przedstawicielem Centrum Obsługi Edukacji w Słomnikach Jackiem Reguckim, którzy życzyli uczestnikom, aby posiadane przez nich umiejętności zostały dobrze spożytkowane zarówno podczas tegorocznych zawodów, jak również w przyszłości podczas niesienia pomocy potrzebującym. Każdy zespół został oprowadzony przez przewodnika po terenie, gdzie poznał lokalizację wszystkich stacji. Stacji było ich  pięć, a zadania, z którymi mieli się tam zmierzyć młodzi zawodnicy odzwierciedlały sytuacje dnia codziennego, z jakimi spotykają się profesjonalni ratownicy. 

Wyniki: 

Gimnazjum 

I Publiczne Gimnazjum w Naramie

II Gimnazjum w Zielonkach

III Publiczne Gimnazjum w Słomnikach

IV Publiczne Gimnazjum w Niedźwiedziu

V Gimnazjum w Mogilanach

 Szkoły Ponadgimnazjalne

I Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

II Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

III Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach

IV Zespół Szkół Rolniczych w Czernichowie 

V Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie 

ZERÓWKOWICZE NA POCZCIE

17 maja 2017 Zerówka odwiedziła Urząd Pocztowy w Słomnikach. 

Dzieci przywitała Pani Naczelnik Agnieszka Strona.

W interesujący sposób opowiedziała o funkcjonowaniu placówki

oraz zakresie czynności poszczególnych pracowników.

9 maja odbyło się spotkanie z autorem bajek dla dzieci.

Wiesław Drabik 

     Autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r.
Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, ponoć chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom zbytnio się nie nudzą. 

Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "Mała mysz skacze czyli myszomania". Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: "Zostań Mistrzem" opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).
Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ W NASZEJ SZKOLE:)

 

Uczniowie klasy I Gimnazjum  pod kierunkiem pań: Gabrieli Blarowskiej i Elżbiety Mistarz przygotowali uroczystą akademię z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Grono Pedagogiczne i uczniowie poszczególnych klas z zainteresowaniem oglądali przedstawienie ukazujące ważne wydarzenia z historii Polski. Na szczególną uwagę zasługuje nowatorskie ujęcie tematu w tym wspaniała scenografia i oprawa muzyczna. Dziękujemy uczennicom klasy III Gimnazjum Natalii Mamczyńskiej i Paulinie Zacharze  za wsparcie wokalne podczas akademii.

 

 

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w obchodach rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja. Poczet sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę podczas Mszy Świętej odprawionej w kościele parafialnym w Słomnikach. Następnie w pochodzie przeszli  przed Pomnik Ofiar Faszyzmu i  tam złożyli kwiaty.

 

 

  

W ramach realizacji zagadnień związanych z tematyką "Kim będę w przyszłości" klasy III Szkoły Podstawowej spotkały się z przedstawicielami zawodów.Pierwszym zaproszonym gościem była p. Maria Drożniak - babcia Filipa Drożniaka, która opowiedziała i pokazała jak wygląda praca krawcowej. Efektem "wspólnej pracy" była uszyta w trakcie spotkania maskotka.Drugim gościem była p. Ewa Węgrzyn, która opowiedziała uczniom o zawodzie kosmetyczki. Pani Ewa udzieliła również dzieciom praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji ciała i zdrowego odżywiania.

 

 

 W dniu 12.04.2017 do naszej szkoły przybyli uczniowie  oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej  w Słomnikach. Zaprezentowali  swoje umiejętności muzyczne grając  utwory na wybranych przez siebie instrumentach. Wśród występujących znalazły sie dwie uczennice naszej szkoły: Marta Kiczmal z klasy IIIb oraz Natalia Cupiał z klasy  II Gimnazjum. Wszyscy ze skupieniem słuchali wykonywanych utworów i nagrodzili je gromkimi brawami.

Zachęcamy do zapisania się  do Szkoły Muzycznej-warto rozwijać swój talent!!!

 

Z WIZYTĄ W MORAWIANACH

Samorząd Uczniowski i Pani Joanna Gęgotek na zajęciach techniki wykonali kartki świątecznedla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych w Morawianach. Uczniowie mieli sposobność wykazać się empatią, a pensjonariusze Domu Opieki, często osoby samotne, poczuli się miło widząc, że ktoś o nich pamięta. Kartki zostały przekazane w Wielki Czwartek także dla kierownictwa i personelu placówki.  Towarzyszyło temu wiele wzruszeń i miłych słów podziękowania. Szczególne słowa uznania kierujemy do Opiekuna Samorządu Pani Doroty Kolano, która odwiedziła  mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Morawianach. 

 
 

W historii Polski Tadeusz Kościuszko odegrał rolę wyjątkową, stał się symbolem polskiego czynu niepodległościowego. W świadomości narodu utrwalił sięna zawsze jako pierwszy w dziejach Naczelnik powstania, który poderwał Polaków do czynu zbrojnego,wskazując że walka jest jedyną drogą do odbudowy państwa i przekreślenia hańby zaborów. Nasza Szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka w związku z tym 24 marca 2017 uczniowie Klasy III Gimnazjum uczestniczyli w uroczystych Obchodach Kościuszkowskich w Krakowie.

 

KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS PIERWSZYCH

PRZEDSTAWIAMY WYNIKI:

1 Miejsce-Bartosz Brus i Emilia Fiutowska

2 Miejsce -Amelia Bebak i Maja Natkaniec

3 Miejsce- Piotr Zębala i Maja Strona

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu:)

 

Zdrowo się odżywiamy:) 

Zbliża się tak długo wyczekiwana wiosna.

Będziemy spędzać czas aktywnie biegając,  jeżdżąc na rowerze czy rolkach.

Nie zapominajmy jednak o zdrowym odżywianiu.

Klasa 2b zapoznała sie z piramidą odżywiania jak również praktycznie wykorzystała te wiadomości

tworząc wiosenne a zarazem zdrowe  kanapki i sałatkę owocową.

 

1 marca po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba” 

Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!!!


28 lutego 2017r. uczniowie klas I-III SP

wzięli udział w IV Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw w Waganowicach.

Naszą szkołę reprezentowały

3 uczennice: Zuzanna Pawlik, Wernika Sroka i Martyna Szemraj

 3 uczniów: Kain Adamczyk, Kacper Bądkowki i Michał Kaczmarczyk. 

Rywalizacja była bardzo emocjonująca.

Uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Buławy 

zajęli II miejsce. Gratulacje:)

 

 

 

W ramach Dyskusyjnego Klubu Czytelnika w Oddziale Zerowym  odbywają  się comiesięczne spotkania z Panią Haliną Warchołek, która pracuje w Bibliotece Publicznej w Słomnikach. 21.02.2017 dzieci słuchały przygód głównych bohaterów książki  "Stare misie nie chodzą po drzewach". Później nastąpiła dyskusja kierowana pytaniami miłego gościa. Po każdym spotkaniu dzieci wykonują ilustrację do wybranego fragmentu czytanej opowieści. Podsumowaniem spotkań będzie wykonanie pamiątkowego albumu przedstawiającego główne postacie czytanych utworów literackich. Dzieci z Panią wychowawczynią składają serdeczne podziękowania Pani Halinie Warchołek oraz zapraszają na kolejne. 

DZIEŃ OTWARTY

17.02.2017

KOLEJNY RAZ DRZWI NASZEJ SZKOŁY  BYŁY OTWARTE  DLA ZWIEDZAJĄCYCH.WYCHOWAWCY PREZENTOWALI W SWOICH SALACH CIEKAWE DOŚWIADCZENIA, ZAJĘCIA TWÓRCZE, PLASTYCZNE, MUZYCZNE ORAZ SPORTOWE. BYŁA TO RÓWNIEŹ OKAZJA DO ZAPOZNANIA SIĘZ ARCHIWALNYMI ZDJECIAMI SZKOŁY ORAZ ABSOLWENTÓW. W MIŁEJ ATMOSFERZE MOŻNA BYŁO WSPOMINAĆ, DYSKUTOWAĆ PRZY FILIŻANCE KAWY I PYSZNYM CIEŚCIE.