Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu

Niedźwiedź 21a, 32-090 Słomniki

Osiągnięcia Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SP W NIEDŹWIEDZIU

W ROKU SZK. 2016/2017

Oddział Przedszkolny 

1. Wyróżnienie w  konkursie filmowym pt. „Jesienne i zimowe piosenki przedszkolaka”–        

3. Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Jesienne dekoracje” –       

Szkoła Podstawowa

  1. I  miejsce w międzyszkolnym konkursie ,,O Pawie Pióro” -Amelia Gęgotek kl.6b
  2. I, II miejsce w międzyszkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczym- Ewa Gajdek, Gabriela Dwojewska
     
  3. IV miejsce w międzyszkolnym konkursie ,,Miechów zna angielski” – Amelia Gęgotek kl.6b
  4. II miejsce w międzyszkolnym konkursie sprawnościowym- przedstawiciele klas
     1-3.
  5. I miejsce w gminnych zawodach piłki nożnej chłopców .
  6. II miejsce w gminnych zawodach piłki koszykowej dziewcząt .
  7. III miejsce w gminnych zawodach piłki koszykowej chłopców .

                                                    Gimnazjum

1. III miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego-  Kinga Ząbczyńska kl.II.

2.VIII miejsce w Polsce w olimpiadzie języka angielskiego ,,Albus’-Patryk Blarowski     kl.I

3.IVmiejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Powiatu    

   Krakowskiego.

4. III miejsce w międzyszkolnym konkursie ,,Pawie pióro”-Julia Gąsior kl.II

5.II miejsce dziewcząt  –Jurajska liga piłki nożnej.
6.III miejsce chłopców   –Jurajska liga piłki nożnej.

6.II miejsce w mistrzostwach gminy w piłce nożnej chłopców.

7.III miejsce w mistrzostwach gminy w piłce nożnej dziewcząt.

Wyniki egzaminu z języka polskiego, historii , języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym powyżej średniej gminy, powiatu i województwa

Innowacje pedagogiczne :

W roku szkolnym 2016/2017 prowadzone były następujące innowacje pedagogiczne:

  1. Kolorowe zabawy w formie zajęć plastycznych .
  2. Zaczarowane melodie-zajęcia rytmiczno-muzyczne w edukacji wczesnoszkolnej.
  3. Kreatywne myślenie i twórcze działanie .
  4. Szkolny Klub Podróżnika jako aktywny sposób spędzania czasu wolnego .     

Certyfikat dla Szkoły Podstawowej  – ,,MISTRZOWIE KODOWANIA” potwierdzający aktywne uczestnictwo w roku szkolnym 2016/17 w III edycji programowania w  Scratch

Programy profilaktyczne, akcje charytatywne i kampanie społeczne realizowane  przez szkołę, np.:

  1. Akcja „ Stop przemocy”.
  2. Programy związane z profilaktyką palenia papierosów: „Czyste powietrze

   wokół nas”; Nie pal przy mnie, proszę”; Znajdź właściwe rozwiązanie”.

  1. Programy prozdrowotne i ekologiczne, np.: „Aquafresh”, „Kubusiowi

    przyjaciele natury”, „Akademia Misia Haribo”.

  1. Program PCK  „Śpieszmy się pomagać”.
  2. Program PAED – Caritas – wydawanie paczek żywnościowych.
  3. Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka.
  4. Kampania „ No promil – No problem w szkole”.
  5. „ Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” – zbiórka makulatury.
  6. Akcja „Góra grosza”.

10. „Piękne Anioły” – zbiórka środków czystości.

11. Zbiórki: zakrętek, baterii, telefonów  komórkowych, odzieży (dla dzieci z rodzin ubogich);

Imprezy i uroczystości środowiskowe, np.:

 ● Dzień Otwarty Szkoły

● Wakacyjny Festyn Rodzinny;

W ROKU SZK. 2015/2016

Oddział Przedszkolny  

1. Wyróżnienie w Gminnym Konkursie pt. „Ekochoinka na Rynku w Słomnikach” – (p. M. Sobecka, p. I. Wnęk, J.Kiędracha).

2. III miejsce w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową – konkurs międzyszkolny (p. A. Trzęsiec).

3. Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie , Jesteśmy razem”- Julia Kłosińska (p.G.Gradzik)

   Szkoła Podstawowa

I,II,III miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt."Jesienne pejzaże"  (p. B.Bądkowska, p.M.Buława).

II miejsce w międzyszkolnym konkursie ,,Znawcy przyrody” ( p. E. Przecherka, p. M.Łączny, p. B.Barańska-Słoma, p. S.Gradzik, p.B.Bądkowska)

II miejsce i wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie ,, Najładniejsza ozdoba    bożonarodzeniowa” ( p. E. Przecherka, p. M.Łączny)

III miejsce w międzyszkolnym konkursie ,, Jurajski Mundial” ( p. E. Przecherka    p. M.Łączny 

Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim – ucz. M.Gugulska        ( p. B. Bądkowska)

I miejsce w Mistrzostwach Gminy w koszykówce dziewcząt ( p. M. Kopcińska---   Kapusta)

Wyróżnienie w konkursie ,,Festiwal Zdrowych Filmów” ( p. M. Kopcińska-Kapusta)

I i II miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla klas IV      ( p. E.Fricze, p. R. Hejmo )

III miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla klas V.         ( p. R. Pogan, p. R. Hejmo )

 I miejsce w międzyszkolnym konkursie na ozdobę świąteczną –ucz. M Bugaj      (p. J. Gęgotek)

 II miejsce chłopców w koszykówce – ( p. P. Ciszewski).

 I miejsce dziewcząt w piłce nożnej- ( p. P. Ciszewski).

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego- etap wojewódzki ( p. E. Mistarz).

14. Małopolski Konkurs Matematyczny – etap rejonowy ( p. R. Pogan ).

15. Wyniki sprawdzianu klasy VI  z języka polskiego powyżej średniej gminy,  powiatu, województwa. ( p. D. Maciejczyk)

Publiczne Gimnazjum

1. II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

    ( p. E.Mistarz)

2. Małopolski Konkurs Języka Angielskiego – etap rejonowy ( p. E. Mistarz)

3. Mistrzostwo Gminy w piłce nożnej chłopców ( p. P. Ciszewski)

4. I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim ,, O pawie pióro”

    ( p. D. Maciejczyk).

5. II miejsce w Mistrzostwach Gminy w siatkówce dziewcząt –

    ( p. M.Kopcińska-Kapusta).

6. I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Rosyjskiego ( p.D.Kolano)

7. I, II miejsce w międzyszkolnym konkursie na najładniejszy plakat -,,Najciekawsze   miejsca w Rosji” ( p. D. Kolano)

8. Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej ( p. D. Kolano)

9. Finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego 2016r.( p. G. Blarowska)

10. II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Powiatu  Krakowskiego ( p. g. Blarowska)

11. Wyniki egzaminu z historii i WOS-u powyżej średniej gminy, powiatu,  województwa ( p. G. Blarowska)

Innowacje pedagogiczne zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty:

W roku szkolnym 2016/2017 prowadzone są następujące innowacje pedagogiczne:

Kolorowe zabawy w formie zajęć plastycznych prowadzone przez Panią Martę Sobecką w Przedszkolu

Zaczarowane melodie-zajęcia rytmiczno-muzyczne w edukacji wczesnoszkolnej prowadzone przez Panią Sylwię Gradzik w  klasie II b

Kreatywne myślenie i twórcze działanie prowadzone przez Panią Małgorzatę Buławę w klasie III b

Szkolny Klub Podróżnika jako aktywny sposób spędzania czasu wolnego  prowadzony przez Panie:

Marzenę Kopcińską-Kapustę i Gabrielę Blarowską    (od roku szkolnego 2015/2016 )

Certyfikat dla Szkoły Podstawowej  – ,,MISTRZOWIE KODOWANIA” potwierdzający aktywne uczestnictwo w roku szkolnym 2015/16 w III edycji

programowania w  Scratch ( p. R. Pogan 

Programy profilaktyczne, akcje charytatywne i kampanie społeczne realizowane  przez szkołę, np.:

Akcja „ Stop przemocy”

Programy związane z profilaktyką palenia papierosów: „Czyste powietrze wokół nas”; Nie pal przy mnie, proszę”; Znajdź właściwe rozwiązanie

Programy prozdrowotne i ekologiczne, np.: „Aquafresh”, „Kubusiowi przyjaciele natury”, „Akademia Misia Haribo”

Program PCK  „Śpieszmy się pomagać”

Program PAED – Caritas – wydawanie paczek żywnościowych

Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka

Kampania „ No promil – No problem w szkole”

„ Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” – zbiórka makulatury

Akcja „Góra grosza”

„Piękne Anioły” – zbiórka środków czystości

Zbiórki: kasztanów dla Parku Czarnego Daniela, zakrętek, baterii, telefonów  komórkowych, odzieży (dla dzieci z rodzin ubogich

Imprezy i uroczystości środowiskowe, np.:

  • Dzień Otwarty Szkoły;
  • Wakacyjny Festyn Rodzinny;

ROK SZKOLNY 2015/2016

        Patryk Blarowski - finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego - mgr Elżbieta Mistarz;
        I miejsce w Mistrzostwach Gminy – piłka koszykowa dziewcząt – mgr Piotr Ciszewski;
        II miejsce w Mistrzostwach Gminy – piłka koszykowa chłopców – mgr Piotr Ciszewski;

Publiczne Gimnazjum

        Kacper Gabryś - finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego dla gimnazjum - mgr Gabriela Blarowska;
        I miejsce w Mistrzostwach Gminy – piłka nożna halowa chłopców – mgr Piotr Ciszewski;

        II miejsce w Mistrzostwach Gminy – piłka nożna halowa dziewcząt – mgr Piotr Ciszewski;

Programy profilaktyczne, akcje charytatywne i kampanie społeczne realizowane  przez szkołę, np.:

 ● Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka;

 ● Kampania „ No promil – No problem w szkole”;
 ● „ Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” – zbiórka makulatury;

 ● „Góra grosza”;

 ● Zbiórki: kasztanów dla Parku Czarnego Daniela, zakrętek, baterii, telefonów komórkowych, odzieży (dla dzieci z rodzin ubogich);

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZS W NIEDŹWIEDZIU

W ROKU SZK. 2014/2015

Oddział Przedszkolny 

 Wyróżnienie w Gminnym Konkursie pt. „Ozdoba choinkowa” – Emilia  Fiutowska – (p. M. Sobecka, p. I. Wnęk);

Szkoła Podstawowa

1. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Albus” – ucz. kl. V – Patryk Blarowski (mgr Gabriela Blarowska);

2. Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego „Olimpus” - – ucz. kl. V – Patryk Blarowski;

3. IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Bezpieczeństwo i rozwaga” – ucz. kl. II – Maksymilian Toporek – mgr Ewa Przecherka;

4. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym pt. „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły” – ucz. kl. VI – Natalia Stanek – mgr Renata Hejmo;

5. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Albus” – ucz. kl. VI – Szymon Zębala – mgr Renata Hejmo;

6. II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym pt. „Znawcy przyrody” – ucz. klas I – III – mgr B. Barańska – Słoma, mgr B. Bądkowska;

7. mgr M. Buława, mgr M. Łączny, mgr E. Przecherka;

8. II miejsce:  Mistrzostwa Gminne – piłka nożna chłopców – mgr Piotr Ciszewski;

9. III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym – ucz. kl. V - Natalia Zębala – mgr Robert Pogan;

10.III miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego – ucz. kl. VI – mgr Dorota Kolano;

11.III miejsce:  Mistrzostwa Gminne – koszykówka chłopców – mgr Piotr Ciszewski;

12. III miejsce:  Mistrzostwa Gminne – piłka nożna dziewcząt – mgr Piotr Ciszewski;

Publiczne Gimnazjum

  1. Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Albus” – ucz. kl. III – Kacper Gabryś – mgr Gabriela Blarowska;
  2. IV miejsce – Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Powiatu Krakowskiego – uczniowie klasy I – mgr Gabriela Blarowska;
  3. I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego – ucz. kl. III  - Bartosz Gąsior – mgr Elżbieta Mistarz;
  4. I i II  miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Miechowie – ucz. kl. III: Sylwia Patecka, Małgorzata Zębala
  5. II miejsce w Mistrzostwach Gminy w siatkówce dziewcząt i chłopców – mgr Marzena Kopcińska – Kapusta;
  6. II miejsce w Mistrzostwach Gminy – piłka halowa i piłka nożna – mgr Piotr Ciszewski;

 Wdrażane innowacje pedagogiczne zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty:

٭ „Bajka moim przyjacielem” – mgr Iwona Wnęk

 ٭ „Zabawy literami w najstarszej grupie przedszkolnej oparte na odimiennej metodzie dr  Ireny Majchrzak” – mgr Grażyna Gradzik

Certyfikat dla Szkoły Podstawowej  -  LEPSZA SZKOŁA –  udział ogólnopolskim projekcie edukacyjnym;

Certyfikat dla Szkoły Podstawowej  - „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”;

Certyfikat dla Publicznego Gimnazjum - „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”;

Programy profilaktyczne, akcje charytatywne i kampanie społeczne realizowane  przez szkołę, np.:

  • ● Programy profilaktyczne związane ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną:
  •  „ Program polsko – szwajcarski KIK -34”; „Mądre żywienie – zdrowe pokolenie”; „Trzymaj formę”;
  • ● Akcja „ Stop przemocy”;
  • ● Programy związane z profilaktyką palenia papierosów: „Czyste powietrze wokół nas”; Nie pal przy mnie, proszę”; Znajdź właściwe rozwiązanie”;
  • ● Programy prozdrowotne i ekologiczne, np.: „Aquafresh”, „Kubusiowi przyjaciele natury”, „Akademia Misia Haribo”;
  • ● Program PCK  „Śpieszmy się pomagać”;
  • ● Program PAED – Caritas – wydawanie paczek żywnościowych;
  • ● Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka;
  • ● Kampania „ No promil – No problem w szkole”;
  • ● „ Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” – zbiórka makulatury;
  • ● „Góra grosza”;
  • ● „Piękne Anioły” – zbiórka środków czystości;
  • ● Zbiórki: kasztanów dla Parku Czarnego Daniela, zakrętek, baterii, telefonów komórkowych, odzieży (dla dzieci z rodzin ubogich);

Imprezy i uroczystości środowiskowe, np.:

  • ● Dzień Otwarty Szkoły;
  • ● Wakacyjny Festyn Rodzinny;

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZS W NIEDŹWIEDZIU

W ROKU SZK. 2013/2014 

Oddział Przedszkolny 

1. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesień w krajobrazie” – Emilia Wszołek – klasa 0b (mgr Grażyna Gradzik).
2. Wyróżnienie w XXV Jubileuszowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Krakowską Czapeczkę w Domu Kultury w Krakowie – Maja Gugulska i Daniel Węgrzyn,  Marcelina Szafrańska i Kacper Bądkowski  - 0 „a” oraz Marta Kiczmal i Mikołaj Orłowski – „0b”.

Szkoła Podstawowa

  1. 1. VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Albus” - Patryk Blarowski -  uczeń klasy czwartej.      
  2. 2. I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miechowa:  uczniowie klasy drugiej - Nikola Steczko i Mateusz Jatczak (mgr Barbara Barańska – Słoma).
  3. 3. I miejsce w Międzyszkolnym XXV Jubileuszowym Turnieju Tańca

Towarzyskiego o Krakowską Czapeczkę w Domu Kultury w Krakowie – uczniowie klasy drugiej: Nikola Steczko i Mateusz Jatczak, Oliwia Strona i Patryk Bednarz oraz klasy trzeciej „b”: Natalia Nogieć i Kacper Rybiński

  1. 4. II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego – uczniowie. klasy szóstej: Julia Gąsior, Kamil Mieszczak, Kinga Ząbczyńska  (mgr Dorota Kolano).
  2. 5. II miejsce w gminnym turnieju piłki nożnej chłopców (mgr Piotr Ciszewski).
  3. 6. III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym – Szymon Zębala - uczeń klasy piątej (mgr Elżbieta Fricze, mgr Renata Hejmo)
  4. 7. IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym – uczeń klasy szóstej - Kamil Mieszczak (mgr Robert Pogan, mgr Renata Hejmo).
  5. 8. IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym – Aleksandra Rusek – klasa trzecia „a” (mgr Barbara Bądkowska).
  6. 9.  V miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Sportowym w Waganowicach – uczniowie klasy drugiej i trzeciej b (mgr Barbara Barańska – Słoma, mgr Ewa Przecherka).

Gimnazjum

  1. II miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Powiatu Krakowskiego: uczniowie klasy pierwszej i trzeciej: Urszula Grabowska, Kamila Kramarz, Paweł Masłowski, Wiktoria Tochowicz, Patrycja Tatusiak  (mgr Gabriela Blarowska)
  2. II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego: Bartosz Gąsior – uczeń klasy drugiej (mgr Dorota Kolano)
  3. II miejsce w gminnym turnieju  koszykówki -  chłopcy (mgr Piotr Ciszewski).
  4. III miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców o puchar Jurajskiej Krainy              (mgr Piotr Ciszewski).
  5. Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym – Wiktoria Wilczura – klasa druga (mgr Bożena Frania, mgr Renata Hejmo).

Programy profilaktyczne, akcje charytatywne i kampanie społeczne realizowane  przez szkołę, np.:

  • ● Programy profilaktyczne związane ze zdrowym odżywianiem i aktywnością

   fizyczną: „ Program polsko – szwajcarski KIK -34”; „Mądre żywienie –

   zdrowe pokolenie”; „Trzymaj formę”;

  • ● Programy związane z profilaktyką palenia papierosów: „Czyste powietrze

   wokół nas”; Nie pal przy mnie, proszę”; Znajdź właściwe rozwiązanie”;

  • ● Programy prozdrowotne i ekologiczne, np.: „Aquafresh”, „Kubusiowi

    przyjaciele natury”, „Akademia Misia Haribo”;

  • ● Program PCK  „Śpieszmy się pomagać”;
  • ● Program PAED – Caritas – wydawanie paczek żywnościowych;
  • ● Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka;
  • ● Kampania „ No promil – No problem w szkole”;
  • ● „ Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” – zbiórka makulatury;
  • ● „Góra grosza”;
  • ● „Piękne Anioły” – zbiórka środków czystości;
  • ● Zbiórka zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Sieborowicach;
  • ● Zbiórki: kasztanów dla Parku Czarnego Daniela, zakrętek, baterii, telefonów 

    komórkowych, odzieży (dla dzieci z rodzin ubogich);

  • ● Kiermasze bożonarodzeniowe i wielkanocne (z udziałem rodziców);