Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu

Niedźwiedź 21a, 32-090 Słomniki

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wycieczki

Wycieczki

ROK 2017/2018 

W dniach 25-28.03.2018 odbyła się wycieczka do Kościeliska. Wzięły w niej udział uczniowie klas: IIa, IIb i IIIb pod opieką wychowawczyń Pań: Małgorzaty Łączny, Ewy Przecherki i Sylwii Gradzik. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najbliższą okolicę, wyjechać na Gubałówkę, przejść sie po  zakopiańskich Krupówkach czy podziwiać Tatrzańskie Muzeum. W trakcie trwania wyjazdu poznawali kulturę i zwyczaje góralskie. Wyjazd był bardzo udany i napewno pozostawi piękne i miłe wspomnienia. Dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych w Kościelisku za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

6 grudnia klasy IIIa i IIIb uczestniczyły w warsztatach czekoladowych organizowanych przez Kawiarnię "Stopklatka" w Krakowie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą czekolady oraz jej powstawania. Każdy mógł wykonać własną czekoladę wybrać dodatki oraz stworzyć opakowanie. To był wyjątkowo słodki, mikołajkowy dzień.

22 XI. klasy I i II-gie odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Niezwojowicach "Pszczółka". Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza pozwoliły zapoznać się z "życiem pszczelej rodziny" w ciągu roku.Zobaczyliśmy makietę "Racławice"- była to prezentacja z audiobookiem, mieliśmy okazje zasiąść w ławkach w starej szkole i pisać gęsim piórem. Zostaliśmy podzieleni na grupy: I grupa piekła rogaliki, II-"darła" pierze a III kisiła kapustę w beczce. Dziękujemy za wizytę i wyjątkową gościnę.

Makieta Bitwy pod Racławicami

KLASA IIIG W BIESZCZADACH W dn. 2-6.10.2017r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezapomnianej wyprawie. Spędziliśmy fantastyczne chwile poznając najbardziej dziki obszar naszego kraju. Bieszczadzkie Anioły pokazały nam skansen w Sanoku z tradycją i kulturą Łemków, Bojków i Żydów, wietrzną w tych dniach Połoninę Wetlińską, piękno lasów podczas wycieczki bieszczadzką ciuchcią, ukrytą we mgle Tarnicę- najwyższy szczyt 1346m npm, największą w Polsce zaporę solińską oraz muzeum przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych. Wieczorami również byliśmy aktywni. Zajęcia rekreacyjne, śpiew i tańce długo będziemy wspominali. Zdecydowanie opanowały nas Czady, a Biesy pochowały się  w  kątach naszego ośrodka w Zatwarnicy.  

3 października 2017r. klasy 4a, 5a i 5b uczestniczyły w wyjeździe do kina Cinema City Plaza w Krakowie. Uczniowie obejrzeli film pt. „Tarapaty”, a następnie udali się do Muzeum Przyrodniczego przy ul. Sebastiana 9. Uczniowie mogli choć na chwilę przenieść się w niezwykły świat tropikalnego lasu, podziwiać jedne z największych i najniebezpieczniejszych gadów takich jak anakonda zielona,  jedne z najmniejszych i najrzadszych małp- tamaryny białoczube, czy też  zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości nosorożca włochatego, liczącego ok. 30 tysięcy lat. Nic jednak nie wzbudziło takiego zainteresowania jak wystawa tropikalnych pająków i skorpionów. Wystawa była okazją by przekonać się, że pająki to bardzo pożyteczna dla środowiska grupa zwierząt.

Zerówka w Krakowskim Zoo 

8 czerwca zerówkowicze wraz z Paniami: Grażyną Gradzik oraz Marzeną Kopcińską-Kapusta odwiedziły Krakowskie Zoo. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu i podziwianiu flory i fauny tutejszego ogrodu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: zagroda pingwinów, żyrafy, słonie i mini zoo.

 
 
 
 
W piątek 2 czerwca  klasy I-III odwiedziły 8. Bazę Lotnictwa Transportowego.  Okazją do wyjazdu  był Dzień Dziecka. Można było zobaczyć samoloty CASA C-295M i M-28B/PT/GC, pojazdy zabezpieczające loty, wozy Wojskowej Straży Pożarnej z ich wyposażeniem oraz etatową broń żołnierzy. 
 
 
 

KLASY DRUGIE W WIOSCE INDIAŃSKIEJ  

15 maja klasy IIa i IIb pod opieką Pań: Barbary Barańskiej-Słoma, Sylwii Gradzik oraz Agnieszki Piwińskiej odwiedziły Wioskę Indiańską "ARAPAHO" w miejscowości Zalas koło Krakowa. Pobyt w wiosce miał charakter edukacyjno-rozrywkowy.  Dzieci poprzez zabawę miały okazję zdobycia nowych umiejętności i  wiedzy na temat kultury Indian. Aktywność fizyczna oraz różnorodność zadań do wykonania rowijały kreatywność oraz zdolność współdziałania w grupie. Pogoda nas nie zawiodła a dzięki temu wycieczka upłynęła w miłej atmosferze. Na zakończenie mieliśmy możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku. Ten wyjazd pozostawi napewno wiele pięknych wspomnień.

    

   

        

     

       

UCZNIOWIE KLASY IVA, IVB I VIB NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU 

9 maja zwiedziliśmy Wrocław, a prowadziły nas przez miasto jego najmniejsi mieszkańcy – krasnale. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski (kościół św. Krzyża, katedrę św. Jana Chrzciciela), Stare Miasto, Jatki (oryginalny pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych), Halę Stulecia, Ogród Zoologiczny i Afrykarium oraz Ogród Japoński w Parku Szczytnickim. Jednakże największych wrażeń doznaliśmy, zwiedzając wrocławskie ZOO, które choć liczy sobie więcej niż 150 lat, to dziś jest to nowoczesne miejsce edukacji z największym Afrykarium. 

Mimo, że wycieczkę zakończyliśmy w późnych godzinach wieczornych, nikt nie był zmęczony, a na naszych ustach gościły uśmiechy. 

Polecamy! Warto pojechać do Wrocławia!

KLASY PIERWSZE W PACANOWIE 

28 lutego w Kinie Plaza klasy IV a, IV b i klasa V oglądały film pt. „Był sobie pies”, który wszystkim bardzo się podobał, a nawet wzruszał. Kiedy seans dobiegł końca, uczniowie nagrodzili go gromkimi brawami. Wycieczkę zwieńczyła wizyta w kręgielni. Świetnej zabawie nie było końca!

KLASY PIERWSZE W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

DZIECI ODWIEDZIŁY MUZUEM ORAZ UCZESTNICZYŁY W LEKCJI MUZEALNEJ

PT."ŚWIAT KOLORÓW"

WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA 

28 listopada 2016r.  klasy czwarte i szóste pod opieką nauczycieli

Pań: Doroty Kolano, Iwony Włodarczyk i Doroty Maciejczyk oraz Pana Piotra Ciszewskiego

odwiedziły Łańcut.

Na wycieczce uczniowie zwiedzili  pałac i powozownię.

Był też czas na zakup pamiątek oraz posiłek w McDonaldzie i pizzerii:):):):):)

 

12 października br. zerówkowicze byli w Teatrze Groteska na spektaklu "Kot w butach. W zabawny sposób widzowie zostali wprowadzeni w senne życie młynarzy, atmosferę dworskich rozrywek i niezwykłą kocią intrygę. Doskonały ruch sceniczny, pełne humoru dialogi, sytuacje a także żartobliwe piosenki tworzyły wyjątkową wartość przedstawienia o wszystkim znanym Kocie w butach. Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera.

KLASY III SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZAWITAŁY DO PACANOWA.
Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych.

10 października uczniowie klasy VIa i VIb oglądali w Teatrze Groteska spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, zrealizowany na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery pod takim samym tytułem. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, ponieważ było zabawne i liryczne. Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w atrakcyjnej konwencji musicalu. Sztuka dostarczyła młodym widzom niezapomnianych emocji!

 

            4 października 2016 r. uczniowie klas: IV a, IV b i V mieli możliwość obejrzenia w krakowskim Teatrze Groteska przedstawienia „Przygody Tomka Sawyera” zrealizowanego na podstawie powieści Marka Twaina pod tym samym tytułem. Spektakl u wszystkich odbiorców wywołał wiele pozytywnych wrażeń. Szczególnie podobał się uczniom zwariowany, niepokorny rozrabiaka – Tomek Sawyer i jego przyjaciel – Huckelbery Finn. Chłopcy, co chwilę wpadają w tarapaty. Pełna humoru sztuka jest zrealizowana w żywym planie, a także planie lalkowym. Spektakl uświadomił wszystkim, że takie wartości jak rodzina i przyjaźń były i zawsze pozostaną najważniejsze!