Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu

Niedźwiedź 21a, 32-090 Słomniki

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Fizyka dla smyka

 

9 i 10 stycznia w przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Fizyka dla smyka”. W czasie zajęć pan z Akademii Nauk razem z dziećmi przeprowadził różne doświadczenia i eksperymenty fizyczne. Dzieci dowiedziały się co to jest światło, jakie są jego kolory a także jak wyczarować tęczę. Oglądały efekty zabawy z laserem. Poznały tajemnicę urządzenia o nazwie stroboskop, które potrafi „zatrzymać” obiekt będący w ruchu. Zajęcia były dla dzieci bardzo ciekawe i atrakcyjne, wzbudziły ogromne zainteresowanie. Przy okazji dzieci poznały wiele nowych słów, min.: stroboskop, kalejdoskop. Dzięki temu, że dzieci brały aktywny udział w tych doświadczeniach była to dla nich wspaniała zabawa.

Czytaj więcej o:

Dzień Babci i Dziadka

 

Dzień babci i dziadka, nie lada to gratka. 23 stycznia przybyli do przedszkola wszyscy zaproszeni seniorzy, by podziwiać swoje pociechy. Przybyłych gości powitał pan Dyrektor Robert Pogan. Dzieci zaśpiewały dla dziadków piosenki, powiedziały wiersze o tym jak bardzo swoja babcie i dziadka kochają, złożyli najserdeczniejsze życzenia i odśpiewali tradycyjne 1oo lat. Na koniec przedszkolaki wręczyły przygotowane podarki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Jeszcze raz 100 lat!

Czytaj więcej o:

Poznajemy zawody


Codziennie, w domu dbamy o swoje zęby, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Teraz mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu mamę jednego z przedszkolaków, która pracuje jako pomoc dentystyczna. 30 stycznia Pani opowiedziała nam co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki. Jeśli dzieciaki nie będą odpowiednio dbały o nie ,wówczas może zamieszkać w nich robaczek, którego Pani nam pokazała na modelu ząbka i wtedy trzeba będzie udać się do stomatologa, aby zakleić ząbka kolorową plombą. Pani chętnie zaprezentowała nam prawidłowy sposób czyszczenia zębów i udzielała odpowiedzi na wszystkie pytania związane z higieną jamy ustnej. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza się ząbki dzieci i zaprezentował wszystkie te narzędzia, które dzieci mogły dotknąć. Na koniec naszego spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę przyniesioną przez Panią, a doskonale znaną przez dzieci ,,Pasta, kubek , ciepła woda". Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani za miłą wizytę, w zamian otrzymaliśmy naklejki i szczoteczki do zębów. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa. DZIĘKUJEMY BARDZO

Czytaj więcej o:

Pomagamy zwierzętom

 

Nawet najmłodsi mogą pomagać. I robią to bardzo chętnie , zwłaszcza jeśli chodzi o zwierzęta. Przedszkolaki przyłączyły się do zbiórki organizowanej przez klasę VIIa . Przedszkolaki przyniosły karmę dla psów i kotów ze schroniska w Krakowie. Bardzo dziękujemy państwu Osuch, Pach, Ptasznik.

Czytaj więcej o: