Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu

Niedźwiedź 21a, 32-090 Słomniki

Rok szkolny 2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015


Jak ten czas leci. Już koniec roku szkolnego i zaczynają się wakacje. Pora na zasłużony odpoczynek.


Kolejny Festyn Rodzinny za nami. Odbył się on dzięki wielkiej pracy i zaangażowaniu nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców oraz wsparciu ze strony licznych sponsorów. Warto było się trudzić.

                                                              

 

 9 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Prandocinie odbył się etap gminny Międzyszkolnego  Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego,

 

w którym III miejsce zdobyła uczennica kl. V SP – Natalia Zębala.Dyplom NatalkiW ostatnią niedzielę maja odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, zaś przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 (podstawówki) zaprosili swych rodziców na obchody Dnia Matki
i Dnia Ojca.


Miło nam poinformować o sukcesie naszych dwóch gimnazjalistek
z klasy III w Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się w szkole w Smrokowie. Sylwia Patecka i Małgorzata Zębala zdobyły I (Sylwia) oraz II (Gosia) miejsce.  Jesteśmy z nich dumni i serdecznie im gratulujemy.


Dyplom Sylwii


Dyplom Gosi


W dniach 25 i 26 maja 2015 uczniowie klas: IV b i IV a odbyli wycieczkę do Centrum Ekologicznego Barycz w Krakowie. Uczestniczyli oni w warsztatach dotyczących segregowania odpadów oraz  mogli zobaczyć na własne oczy funkcjonowanie sortowni, kompostowni, urządzeń i maszyn pracujących na terenie składowiska.


Barycz13 maja "starszaki"  z przedszkola w Niedźwiedziu wybrały sie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Slomnikach na spotkanie z autorem wierszy dla dzieci, Marcinem Brykczyńskim. Zostały na nie zaproszone  jako członkowie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Wizyta w bibliotece przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze, dzieci wykazały ogromne zainteresowane twórczością poety. Na koniec, autor złożył autograf w swojej książce, a pani Dyrektor biblioteki poczęstowała dzieci cukierkami.


Spotkanie z pisarzem


Przedszkole w Miejskiej Bibliotece


Gratulujemy naszym piłkarzom!!!


zawody


Gimnazjaliści z klasy III już napisali swój egzamin.


Po egzaminie


Uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem policji, który mówił między innymi na temat zagrożeń dla dzieci i młodzieży oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Spotkanie z policjantem

 

 

W marcu w Zespole Szkół w Niedźwiedziu odbyły się dwa Międzyszkolne Konkursy Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów i Szóstoklasistów. W obydwu konkursach udział wzięli reprezentanci szkół w Niedźwiedziu, Prandocinie, Słomnikach
i Smrokowie.
Konkurs dla gimnazjalistów ma charakter cykliczny i odbywa się co roku. Coraz większe zainteresowanie zdobywa konkurs dla uczniów szkoły podstawowej 
i być może od tego roku wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych w gminie Słomniki.

Konkurs języka angielskiego


Konkurs wielkanocny


W Niedzielę Palmową uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali w kościele parafialnym w Niedźwiedziu montaż słowno-muzyczny ukazujący mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Dzięki sugestywnej grze młodych aktorów zgromadzona w świątyni widownia mogła poczuć się uczestnikami wydarzeń sprzed prawie dwóch tysięcy lat.


W dniu 29.01.2015r. Oddziały zerowe "0a" i "0b" zorganizowały  Dzień Babci
i Dziadka.  Panie wychowawczynie  przygotowały wraz z dziećmi  program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki tematycznie związane

z tym uroczystym dniem. Dopełnieniem całej imprezy były upominki  przygotowane przez dzieci  oraz życzenia płynące prosto z maleńkich serc. Zaproszeni Seniorzy ze wzruszeniem i łezką w oku podziwiali swoje wnuczęta. Spotkanie upłynęło w miłej
i serdecznej atmosferze  co potwierdziły gromkie brawa i uśmiechy na twarzach gości.


20 grudnia 2014r. w budynku wielofunkcyjnym w Niedźwiedziu odbył się Finał Kuźni Młodych Talentów Etap Drugi, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział – jako muzycy  i aktorzy.

 

 

Finał Kuźni Młodych Talentów

 

Finał Młodych Talentów


Tuż przed świątecznymi feriami mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka i złożyć sobie najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. 

Jasełka 2014

Jasełka 2014

 

Amnesty International

 

Amnesty International

 

Nasza szkoła znalazła się w gronie tych placówek, którym już po roku realizacji projektu polsko – szwajcarskiego KIK 34: „ Zachowaj równowagę”, udało się uzyskać certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.  Działania mające na celu promocję zdrowego stylu życia będziemy podejmować także i w tym roku szkolnym 2014/2015.


Certyfikat

Patriotyzm nie jest dla nas pustym słowem.

11 Listopada 

 

We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły zbierali kasztany w ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Udało nam się zebrać ok. 120 kg owoców, które dotarły już do "konsumentów"Uśmiech. Pamiątką dla nas jest pisemne podziękowanie za przeprowadzoną akcję, a zwierzętom życzymy smacznegoUśmiech.


kasztany

 

28.10.2014r. zorganizowaliśmy w naszej szkole pikietę na rzecz trzeźwości za kierownicą. Jeszcze przed zajęciami wyszliśmy na szkolny parking, aby tam przy dźwiękach bezpromilowej piosenki informować kierowców o celach akcji oraz rozdawać im ulotki, listy dzieci do kierowców i balony z logo kampanii. Spotkaliśmy się z życzliwością odbiorców i udało nam się rozdać wszystkie materiały kampanijne. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy sytuacji na polskich drogach. W ramach kampanii „No promil- No problem” zorganizowaliśmy również akcję zbiórki deklaracji odpowiedzialnego świadka/pasażera, które po podpisaniu wrzucane były do specjalnej urny i zostaną wysłane do Stowarzyszenia „Solny Gwarek”, które jest inicjatorem kampanii społecznej „No promil- No problem” już od sześciu lat.

No promil

 

No promil

16. 10. 2014 r. uczestniczyliśmy w biciu rekordu w jednoczesnym udzielaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanego przez WOŚP.


Resuscytacja


Naszym nauczycielom i pracownikom szkoły złożyliśmy najlepsze życzenia z okazji ich święta.


KENW pasowaniu naszych przedszkolaków wziął również udział Burmistrz Miasta i Gminy Słomniki – pan Paweł Knafel.


Pasowanie na przedszkolaka


Gratulujemy naszym sportowcom.


Dyplom


14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych, której świadkiem była m.in. pani Anna Chrzanowska -Radna Powiatu Krakowskiego.

Ślubowanie klas pierwszych
I gimnazjum

 

20.09.2014r. na Bulwarach Wiślanych w Krakowie odbył się 2. Krwiobieg Kraków. Ochotnicy wzięli udział w 9 i pół kilometrowym biegu, można było również honorowo oddać krew. Zebrane fundusze są przeznaczone na działalność Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie naszego gimnazjum również tam byli. Siedem wolontariuszek wzięło czynny udział w organizacji tej akcji zabezpieczając trasę biegu oraz prowadząc animacje dla dzieci.

 

16 września b.r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.


Nasza szkoła włączyła się w małopolską akcję mającą ustrzec uczniów przed zagrożeniami płynącymi z internetu: "Zagrożenia w Sieci - profilaktyka, zapobieganie".


Zagrożenia w sieci


1 września - kolejny rok szkolny rozpoczęty!


ROK SZKOLNY 2013/2014


 

 


 

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyły się one w Słomnikach.

 


 

3 Maj

 


 

3 Maj

 


 

Tuż po wiosennej przerwie świątecznej rozpoczął się
egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III. 

 


 

W trosce o środowisko naturalne Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił zbiórkę telefonów komórkowych - oczywiście tych już niepotrzebnych (bez baterii).

 


 

7 kwietnia b.r. odbyły się w ZS w Niedźwiedziu kolejne już plastyczne warsztaty wielkanocne. Dochód ze sprzedaży wykonanych w tym dniu ozdób zostanie przekazany na świąteczną pomoc dla rodzin naszych uczniów.

 


 

1 kwietnia nasi szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu po szkole podstawowej. Pomimo "prima aprilis" jego wyniki trzeba będzie potraktować całkiem poważnie.

 


 


 

30 marca b.r. odbył się pierwszy w naszej szkole Dzień Otwarty. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Było nam
miło gościć Państwa u nas i pokazać choć w części nasze działania mające
na celu wyedukowanie i wychowanie "przyszłych pokoleń".
Wszystkim zaś,
którzy przygotowali i przeprowadzili nasz Dzień Otwa
rty - nauczycielom,
uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły - składamy gorące podziękowania.

 

(Więcej w: Dzień Otwarty w ZS w Niedźwiedziu)

 

Dzieciaki

 


 


 

Dzień Otwarty

 


 


 

Dzień Otwarty

 


 

Dzień Otwarty

 


 


 

Dzień Otwarty

 


 


 

W ostatnią sobotę marca uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję kibicowania siatkarkom krakowskiego klubu Wisła Canpack w starciu
z zawodniczkami CCC Polkowice. Wielkie emocje towarzyszyły kibicom wiślackiej drużyny, która dopiero w ostatniej minuci
e zapewniła sobie wygraną.

 


 

21 marca  obchodziliśmy Dzień Wiosny. Była to okazja do promowania talentów naszych uczniów, popularyzacji zdrowego się odżywiania i aktywnego uprawiania sportu.

 

 

 

,,Kochanej  Babci, Kochanemu Dziadkowi”- pod takim hasłem upłynęła uroczystość
z okazji Dnia Seniora zorganizowana  21.01.2014r w Oddziałach zerowych-,,0a” i,,0b”. Dzieci pod kierunkiem pań - Grażyny Gradzik i Justyny Stanek - zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki tematycznie związane
z tym uroczystym dniem. Dopełnieniem całej imprezy były upominki  przygotowane przez dzieci  oraz życzenie płynące prosto z maleńkich serc. Zaproszeni Seniorzy ze wzruszeniem i łezką w oku podziwiali swoje wnuczęta. Spotkanie upłynęło w miłej
i serdecznej atmosferze  co potwierdziły gromkie brawa i uśmiechy na twarzach gości.

 


 

 

 

 W styczniu 2014 roku zrealizowaliśmy kolejne działania w ramach projektu Polskiego Czerwonego Krzyża „Spieszmy się pomagać”.Gimnazjaliśći klas I-III wzięli udział
w zajęciach warsztatowych dotyczących wolontariatu przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego. Uczniowie bardzo dobrze odnaleźli się w tematyce, gdyż wielu
z nich to wolontariusze.

 

 

 

 


 

W ostatnim dniu przed świątecznymi feriami mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka i złożyć sobie najlepsze bożonarodzeniowe życzenia.

 


 

Jasełka 2013


 

W grudniu zorganizowaliśmy akcję zbierania drobnych monet „Góra Grosza”. Zaangażowali się w nią uczniowie klas I-III SP, klas IV- VI SP oraz sklepik szkolny. Udało nam się zebrać 171 zł i 76 gr.  W ten sposób chcemy wesprzeć działania Towarzystwa Nasz Dom.Misją Towarzystwa Nasz Dom jest dbałość o stabilne środowisko rodzinne (własne lub czasowo zastępcze) dla dzieci zagrożonych trwałym zerwaniem więzi rodzinnych oraz wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpiecznej więzi z bliskimi dorosłymi, warunków do rozwoju, a także odpowiedniego przygotowania do samodzielnego życia.

 


 


 

16.12.2013r. w budynku wielofunkcyjnym w Niedźwiedziu miał miejsce Wielki Finał
I etapu projektu "Kużnia Młodych Talentów". Preludium do tego wydarzenia było  misterium "Zanim Przyjdzie Bóg" w wykonaniu dzieci i młodzieży z ZS w Niedźwiedziu wyreżyserowane przez panią Gabrielę Blarowską we współpracy z paniami: Barbarą Bądkowską, Marzeną Kopcińską-Kapustą i Teresą Ordą. 

 


 


 

Misterium bożonarodzeniowe 

 


 

Zanim przyjdzie Bóg

 


 

Maryja z Józefem

 

 

 

Zanim przyjdzie Bóg

 


 

Nasi muzykanci

 


 

Nasi muzykanci

 


 

Zasłuchana i zapatrzona widownia

 


 


 

Pomoc

 


 

12 grudnia 2013r. odbył się konkurs biblioteczny - "Moja książka - mój świat!"Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali bardzo ciekawe prezentacje swoich ulubionych książek. Nie zabrakło barwnych rekwizytów kojarzących się
z wybranym utworem, książkowych "bohaterów" oraz plakatów oddających specyfikę wybranego dzieła.

I miejsce - Aleksandra Pluta (IIIb);

II miejsce - Kinga Nowak (V);

III miejsce - Karina Knafel (IIIa).

 


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach naszej szkolnej biblioteki.

 


 


 

Konkurs biblioteczny

 


 


 

Konkurs biblioteczny

 


 


 

Konkurs biblioteczny

 


 


 

Konkurs biblioteczny 

Konkurs biblioteczny

 


 

W dniach 09- 11.12.2013r. zorganizowany został w naszej szkole „Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka”. Przez trzy dni pisaliśmy listy w obronie społeczności Badia East w stanie Lagos w Nigerii, Miriam Lopez z Meksyku oraz trzech demonstrantów z Rosji: Władimira Akimenkowa, Artioma Sewiołowa i Michaiła Kosenki. Udało nam się napisać 115 listów. „Razem mamy siłę, możemy zmienić świat!”

 


 

 

 

Listy w obronie praw człowieka

 


 

Liczenie listów

 


 

Listy w obronie praw człowieka

 


 

 

 

4.12.2013r. w Oddziale Przedszkolnym ,,0b” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Pani Grażyna Gradzik (wychowawczyni  6-latków) realizowała temat ,,Świąteczne kartki” oraz wdrażała kolejny etap innowacji pedagogicznej: ,,Odmienna metoda
dr Ireny Majchrzak  oparta na zabawie  literami”. Metoda ta aktywizuje dzieci do poznawania nowych liter oraz kształtuje umiejętności czytelnicze w starszej grupie przedszkolnej. Rodzice z zainteresowaniem obserwowali pracę swoich dzieci
a wypełnione karty ewaluacyjne potwierdzają, że tego typu zajęcia winny być częściej przeprowadzane, gdyż pozwalają zrozumieć istotę szkolnej dojrzałości.

 


 

Zajęcia otwarte w

 


 

26.11.2013r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla młodzieży zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż w ramach projektu „Śpieszmy się pomagać”. Uczniowie klas I, II i III gimnazjum wzięli aktywny udział w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy, prowadzonych przez instruktora- ratownika p. Wojciecha Krawczyńskiego. Radzili sobie bardzo dobrze dzięki podstawom, jakie zdobyli na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa.

 


 

PCK

 

 

 

W tym roku szkolnym również zbieramy plastikowe nakrętki. Odpowiadając na prośbę Kingi - córki naszego nauczyciela - gromadzimy je dla Martynki Karbowskiej
z Brodnicy, która potrzebuje nie tylko protez do chodzenia, ale i funduszy
na rehabilitację.  

 


 

Martynka na wózku inwalidzkim

 


 

Podziękowanie od Martynki

 

 

 

"Witam cię kartek szelestem,tytułem na pierwszej stronie, witam!

 

Bo po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał!" -
z zaproszenia książki korzystają młodsi
i starsi uczniowie naszej szkoły. Czynią to chętnie, bo wiedzą,
że  szkolna biblioteka to nie tylko "przystań" dla moli książkowych.

 

 

 


 

W szkolnej bibliotece

 

 

 

 

W szkolnej bibliotece 2

 

 

 Drużyna gimnazjalistów wraz z trenerem  - panem Piotrem Ciszewskim - po zdobyciu 4 miejsca w tegorocznym Gminnym Turnieju Piłki Halowej:


 

Drużyna gimnazjalistów

 

 

28.10.2013r. zorganizowaliśmy w naszej szkole pikietę na rzecz trzeźwości
za kierownicą. Jeszcze przed zajęciami wyszliśmy na szkolny parking, aby tam przy dźwiękach bezpromilowej piosenki informować kierowców o celach akcji oraz rozdawać im ulotki, listy dzieci do kierowców i balony z logo kampanii. Spotkaliśmy się z życzliwością odbiorców i udało nam się rozdać wszystkie materiały kampanijne. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy sytuacji na polskich drogach. W ramach kampanii „No promil- No problem” zorganizowaliśmy również akcję zbiórki deklaracji odpowiedzialnego świadka/pasażera, które po podpisaniu wrzucane były do specjalnej urny i zostaną wysłane do Stowarzyszenia „Solny Gwarek”, które jest inicjatorem kampanii społecznej „No promil- No problem”
już od sześciu lat.

 


 


 

No promil - kartka

 


Przejdź do góry